Projektowanie stron mobilnych

Internet, kabel
Sieć internetowa jest dostępna w zasadzie w każdym miejscu. W domach i biurach mało kto nie ma obecnie dostępu do sieci, także komórkowi operatorzy w większości taryf coraz częściej uwzględniają pakiety internetowe.

Zwiększająca się powszechność urządzeń mobilnych, takich jak smarfony czy tablety sprawiła, że z możliwości przeglądania internetowych stron korzystać można z dowolnego miejsca. Dzięki tym urządzeniom zmieniło się również podejście do projektowania internetowych serwisów. W przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów strony są wyświetlane na dużym ekranie o większych rozdzielczościach. Jednak na niewielkim ekranie tabletu takie
Bezpiecznie w sieci
Autor: PointB
Źródło: PointB

serwisy nie wyglądają zbyt dobrze, a poza tym ładują się przez długi czas. Dlatego też wraz z pojawieniem się przenośnych urządzeń sporo serwisów zaczęło uruchamiać mobilne stroje, to znaczy wersje przeznaczone do oglądania na tych właśnie małych ekranach.

Mobilne strony na smartfony i tablety zmieniły również podejście do projektowania serwisów internetowych. Tworzenie stron mobilnych zaczęło wymagać od projektantów zupełnie innego podejścia niż przy typowych stronach www, i czasami mogą to być dwa całkowicie odmienne produkty. Przy wersjach mobilnych najważniejsza powinna być lekkość i mała objętość.

Resztę na http://mgenerator.pl/

Zyskuje się to przez zmniejszenie ilości grafik, uproszczenie stylów i optymalizację szybkości działania. Zupełnie innego podejścia będzie także wymagać sama nawigacja na stronie, przy dotykowych ekranach nawigowanie odbywa się za pomocą dłoni i mobilne serwisy muszą być do tego przystosowane. Z tego też powodu jest tak duża liczba różnic między wersjami mobilną i tradycyjną danego serwisu, a ludzie którzy narzekają na to, że są one różne powinni mieć świadomość, z czego się to wszystko bierze. Kolejnym poziomem funkcjonalnym licznych serwisów internetowych jest tworzenie aplikacji mobilnych które znacznie rozszerzają typowe możliwości, które oferują przeglądarki. Tego typu aplikacje zainstalować można na swoim smarfonie czy tablecie i korzystać ze znacznie większej liczby funkcjonalności, niż przy korzystaniu z przeglądarki.

Napisał mgenerator