Jaki Net dla polskiego biznesu?

okablowanie sieciowe
Obecny biznes bez swobodnego dostępu do Internetu? Nierealne! Nawet jeśli przykładowo piekarnie czy knajpy zasadniczo mogą radzić sobie bez właśnie Internetu, to jednakowoż w akurat przypadku innych dziedzin jest to niemożliwe. Zresztą i owe przykłady jakby nie patrzeć są nieco zamieszczone na wyrost. W takim razie trzeba ustalić jedno: jeśli mamy własny biznes, nie planujemy w najbliższych tygodniach przejść na emeryturę, bez cienia wątpliwości nie możemy przeoczyć ogromnego oddziaływania Internetu na biznes. Mowa o naszym kraju, choć Anglia, Kanada, Rosja albo Brazylia mają tak samo. Raczej nie ma większego sensu dawać teraz ludziom korków z gegry, skupmy się na Sieci.

kabel sieciowy
Autor: Robbie Sproule
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki dostawca Sieci jest w pełni stworzony dla krajowego biznesu? No cóż, jeśli w grę wchodzi internet biznes (ciąg dalszy tego zagadnienia- http://lpepoland.com/) (pełna oferta do przejrzenia pod adresem…), czyli nic dla przeciętnego Kowalskiego, którego głównie interesuje błyskawiczne oglądanie filmików na Youtube oraz ściąganie plików z Torrentów, bardzo ważnym czynnikiem jest bezawaryjność. Nawet niezbyt długie awarie są w stanie nie tyle denerwować, ale również bądź co bądź narazić na spore straty finansowe. W kolejnym akapicie wszyscy zainteresowani pewnie zauważą, że no co jak co, lecz nie ma sensu szukać oszczędności na biznesowych rozwiązaniach internetowych…

Czyli gdy jednak wybierzemy coś atrakcyjniejszego finansowo, pewnie będziemy mieć nieco powodów do uskarżania się na właśnie awarie. To prawdopodobny scenariusz, choć na całe szczęście nie jest tak, że zawsze najatrakcyjniejsza cenowo oferta internetowa jest gorsza. Jednakowoż to mała przestroga, należy uważać na dostawców, bo bardzo różnie to bywa.

Kolejny parametr – szybkość łącza. Internet musi być mega szybki, ludziom będzie się dużo wydajniej pracowało! Kilka dni temu został opublikowany ranking krajów, w których mieszkańcy posiadają najszybszy dostęp do Sieci – SEEV – rozwiązania dla firm – rekomendowana strona. Niestety Polska nie jest na początku, choć i tak z tą szybkością nie jest aż tak źle. Trzeba jeszcze umieć oddzielić duże ośrodki miejskie od niewielkich miast, wsi. Zatem porządny Internet w świecie biznesu to podstawa.