Wybór dostawcy sieci

Internet, kabel
Spora część osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez dostępu do sieci. Praca, zabawa, kontakt z ludźmi… Toteż, jeśli mamy zamiar podłączyć się do internetu, domagamy się by działał możliwie szybko i skutecznie. Co brać pod uwagę przy wyborze dostawcy usług? Jak wyszukać tę jedyną ofertę spośród setek prawie identycznych?

Internet
Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
Najpierw dobierzmy potrzebną prędkość łącza do swoich wymagań. Zgłębiając więc oferty różnych firm, musimy rozważyć do jakich celów będziemy wykorzystywać internet. Bo jeżeli tylko do np. przeglądania stron w sieci – wystarczy wolniejsze, ale gdy jesteśmy fanami kina i zależy nam na ściąganiu filmów – postarajmy się o szybsze łącze.Czasem nie musimy się długo zastanawiać i porównywać oferty, można „przejść się po sąsiadach” i zapytać z jakim dostawca mają podpisaną umowę. W warunkach domowych nie potrzebujemy ani stałego ani publicznego adresu IP. Do użytku domowego w stylu Skype, gadu-gadu czy przeglądania stron www, sugerowane łącza są wystarczające.

Koniecznie też sprawdźmy czy łącze posiada limit. Dostawcy usług internetowych dostarczają łącza bez limitów lub na tyle duże, że bez problemów będzie można przeglądać strony, lecz kłopot może pojawić się w chwili ściągania filmów. To zrozumiałe, że niełatwo określić, w jakich celach będziemy korzystać z sieci w przyszłości, dlatego warto wybierać łącza bez limitów. Zastanówmy się nad opcją pakietową – http://www.aernetwork.pl/internet.html.

Internet, kabel
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Coraz więcej dostawców internetu zapewnia opcje pakietowe, czyli internet z telefonem i telewizją (http://www.aernetwork.pl/). Warto korzystać z takich propozycji, ponieważ wtedy którąś z usług otrzymujemy nie płacąc za nią lub w bardzo atrakcyjnej cenie.

I nie bójmy się tych nieznanych z telewizji operatorów. Mniejszy absolutnie nie oznacza niegodny zaufania. U lokalnych operatorów konsumentów jest mniej, dlatego każdy jest traktowany specyficznie. Dostawcy internetu zapewniają bowiem, bardziej atrakcyjne ceny, niż dostawcy, którzy nie obsługują dany obszar. Gdy mieszkamy w bloku, dobrze jest skorzystać z domowego internetu, który zapewnia spółdzielnia mieszkaniowa – ceny będą wtedy o wiele niższe. Można więc liczyć na ofertę dopasowaną do własnych potrzeb i przygotowaną dla konkretnego abonenta.