Stań się perfekcjonistą w wybranej specjalizacji

pracownik IT podczas pracy
dość poprawnie politycznie twierdzi się, że możesz robić wszystko czego pragniesz, możesz stać się kim chcesz. Trzeba przyznać, iż to troszkę amerykańskie paplanie, bo każdy z nas ma określone zdolności do bardziej skutecznego wykonywania jednej lub drugiej rzeczy. Są naturalnie geniusze, którzy czego nie dotkną przemieniają w złoto. Ale jest ich niewiele, są to jednostki wybitne. Zresztą, masz pośród swoich kolegów taką osobę? No właśnie.

Autor: HEMMERSBACH

Nie warto się obrażać na tezę, iż każdy z nas ma ograniczenia. Co w takim stwierdzeniu niedobrego, kiedy jedna osoba jest bardziej zdolna od innej w tematach technicznych, zagadnieniach ścisłych, a kolejna jest mocniej obyta w pojmowaniu abstrakcyjnym, artystycznym. jedynie zrozumienie tego typu różnic i ich przyjęcie, jako coś normalnego pozwala wykreować coś fajnego osobom o odmiennych zaletach.

Nie bądź fachowcem od wszystkiego, gdyż będziesz tak naprawdę do niczego. Liczy się wąska specjalizacja, w której można się wspaniale rozwijać. Nie znasz się na komputerach, jesteś słaby w zagadnieniach ścisłych, zostaw to zdolniejszym. Praca informatyka (http://itkontrakt.pl/rozwiazania-dla-biznesu/zrealizowane-projekty) to zdecydowanie charakterystyczna dziedzina, osoba, która zajmuje się programowaniem, rozważa inaczej, niż człowiek, który tworzy książki. W obu tego typu przypadkach powinno odznaczać się wybitnym skupieniem i niebanalnymi umiejętnościami, lecz mózgi obu tych osób funkcjonują zupełnie inaczej.

pracownik IT podczas pracy
Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Co jeszcze niezbędne. Nie obawiaj się zmiany, skoro coś ci doskwiera. Pracujesz w biurze, w każdy dzień bite osiem godzin, a jednakowoż wiesz, że potrafiłbyś to robić jako freelancer. Freelancerzy coraz bardziej mężniej stąpają po rynku pracy, wykonując swoje powinności lepiej niźli miałoby to miejsce w biurze. Oczywiście, identycznie, jak ścisłowiec i humanista odnajdują się korzystniej w innych dziedzinach, podobnie jedna osoba skuteczniej pracuje w biurze, inna jako freelancer.

Najważniejsze to dostosować własne możliwości do warunków, specyfiki, zadań, czy to w obszarze zadaniowym, czy w pozostałych życiowych sferach. Tak zrozumiane ograniczenia sprowadzą więcej pozytywnego niż negatywnego. Po co się oszukiwać, że damy radę z każdym zadaniem, a potem rozpaczać? Nie warto, korzystniej robić to, co się najlepiej umie. wyniki zawsze będą lepsze.