Gdy zachoruje… komputer

Obsługa komputera
Bezpieczeństwo sieci w okresie, kiedy dociera do nas coraz więcej doniesień o wojnach hakerskich, to niezwykle ważne zagadnienie. Najbardziej dotyczy to sfery przedsiębiorstw. Wiele firm, w tym też te, które istnieją na rodzimym rynku, dysponuje wrażliwymi informacjami.

programmierung typo3
Autor: Mace Ojala
Źródło: http://www.flickr.com
W ciągu ostatnich lat było sporo przypadków zdobycia przez złośliwych hakerów całych baz z danymi klientów różnych firm. Takie paczki wiedzy o konsumentach są nęcące dla ludzi, którzy zajmują się wysyłaniem spamu. Często ludzie nie wiedzą, jak w wielkim stopniu jesteśmy powiązani z różnego rodzaju urządzeniami. Przechowujemy w cyfrowych pamięciach bezcenne informacje, które nigdy nie mogą dostać się w nieuczciwe ręce. Każdego dnia udostępniamy cenne informacje przedsiębiorstwom, zupełnie nie zastanawiając się nad tym, czy bezpieczeństwo (sprawdź) sieci w środku ich jest na odpowiednim poziomie.

Jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo, które ma pod opieką cenne informacje, musisz zadbać o tak fundamentalną rzecz, jak solidna ochrona sieci IT. Należy wiedzieć, że kluczowym elementem zabezpieczającym dane w biznesie jest właściwy człowiek. Trafnym pomysłem jest zatrudnienie permanentnie teamu fachowców, którzy będą nieustannie dbać o bezpieczeństwo sieci w firmie. Jeżeli firma nie dysponuje wystarczającymi środkami na zatrudnienie takich specjalistów, należy zastanowić się nad niezależną agencją, która oferuje sprawdzanie sieci komputerowych. Wynajmowanie audytorów IT często to pewność, że infrastruktura IT w działalności jest chroniona.

Każdy manager, dla którego kluczowe jest bezpieczeństwo sieci, musi systematycznie czytać doniesienia o nowych atakach informatycznych. Warto pamiętać, że wirusy internetowe, niegdyś będące tylko utrudnieniem dla zwykłych posiadaczy pecetów, niedawno zmieniły się w zaawansowaną broń sieciową, wykorzystywaną przeciwko biznesowi i krajom. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o innego rodzaju zabezpieczeniach, wejdź w to miejsce – monitoring przemysłowy – portal lidera w branży.