Co trzeba wiedzieć, w przypadku kiedy postanowimy stworzyć własną stronę internetową

strona internetowa
Internet jest wszędzie obecny, w zasadzie ciężko wyobrazić sobie życie bez niego. W sieci ludzie sprawdzają bieżące informacje, przeglądają rozkłady jazdy i programy telewizyjne.

strona internetowa
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

W wirtualnym świecie doskonale radzi sobie także handel, już teraz szacuje się, że spora część sprzedaży handlowych firm będzie pochodzić właśnie z sieci. W zasadzie każdy z nas, kto tylko będzie miał ochotę, może sobie własną stronę w internecie założyć i umieszczać tam co tylko chce, rzecz jasna w zakresie dopuszczalnym przez prawo oraz dobre obyczaje. Do otworzenia swojej strony w internecie potrzebne są trzy sprawy. Na początku, trzeba zrobić rezerwację na domenę, czyli internetowy adres, pod którym serwis będzie dostępny. Najpopularniejsze wśród naszych internautów są obecnie domeny mające końcówkę pl, lecz dość często wybierane są końcówki com.pl, com i eu. Poza adresem internetowym trzeba będzie stronę opracować w postaci rozumianej przez internetowe przeglądarki, to znaczy w języku HTML.

w sieci
Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim ważnym elementem niezbędnym do funkcjonowania internetowego serwisu będzie zakupienie hostingu, to znaczy miejsca na serwerze, na którym nasza strona zostanie postawiona, i który to hosting zapewniał będzie prawidłowe wyświetlanie. W propozycjach firm hostingowych można przebierać do woli i dostosować pakiet odpowiedni do potrzeb (strona). Jeśli strona zaczyna dopiero startować w sieci i nie będzie na początku dużej ilości odwiedzających, to bez problemów powinien wystarczyć nawet najprostszy z pakietów, kosztujący kilkadziesiąt złotych rocznie. Trzeba jednak bardzo rozważnie wybrać firmę której zlecimy takie usługi. Tanie serwery wirtualne niekiedy oferowane są przez niezbyt doświadczone firmy, zakładane przez uczniów i studentów. Kuszą one niskimi cenami i dużą ilością parametrów, ale niestety poziom usług zostawia sporo do życzenia. Konta często pracują mało stabilnie, pokazują błędy i się wieszają, dlatego też znacznie lepiej zapłacić kilka złotych więcej ale mieć pewność, że strony będą się cały czas otwierać, a dane i pliki zebrane w czasie pracy serwisu będą bezpieczne.