Jak w tym momencie wypada w w udziale ludzi czytanie książek

amazon
Obecnie wielu ludzi twierdzi, że tradycyjna książka z wolna odchodzi w zapomnienie. Ich zdaniem za parę lat zostanie ona zupełnie zastąpiona przez technologie komputerowe i Internet. Nie jest to jednak prawdopodobne, ponieważ książka w standardowej, papierowej postaci cały czas posiada spore grono miłośników. Z drugiej strony jednak rozwiązania techniczne w tym zakresie są nieustannie rozwijane. Stosunkowo niedawno pojawiły się tak zwane e-booki, czyli książkicyfrowe. Ich przeznaczeniem jest czytanie nie na papierze, a na wysokiej jakości ekranie. Na początku przez e-booki rozumiano wyłącznie pliki tekstowe z książkami, które były czytane na ekranie komputera. Na dzień dzisiejszy ich definicja uległa zmianie z uwagi na rozwój technologii. Stworzono nowoczesne formaty danych do używania książek elektronicznych. Rozwinęła się również technologia pod względem ich czytania.

tablet Samsung Galaxy
Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com

Czytniki e-booków
Dużą rewolucją okazało się pojawienie się czytników e-booków, służących do czytania e-książek w rpozmaitych formatach. Nazwy w rodzaju Amazon Kindle Paperwhite nie powinny być obce osobom interesującym się urządzeniami tego typu. Czytaj tu – http://www.taniomania.pl.Są to bowiem modele innowacyjnych urządzeń do odczytywania książek elektronicznych, które przeżywają ogromną popularność. Specyficzną cechą innowacyjnych przyrządów tego typu jest wykorzystanie tak zwanego e-papieru, czyli specjalnej technologii, poprzez którą czytanie e-booka na czytniku faktycznie powoduje wrażenie czytania na papierze. Tego rodzaju ekran nie odbija światła, ani go nie wytwarza, co powoduje, że wzrokczytającego tak się nie męczy.

amazon
Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Czytanie książek elektronicznych
Poza specjalnymi czytnikami, które najlepiej nadają się do korzystania z e-booków, istnieje także znaczny wybór innych urządzeń, za pomocą których można to robić. Aktualny rozwój technologii powoduje, że lista tych urządzeń stale się zwiększa. Głównym urządzeniem cały czas jest komputer. Coraz częściej jednak zdarza się, że użytkownicy wyświetlają e-książki na innowacyjnych urządzeniach mobilnych. Należą do nich przykładowo popularne tablety, takie jak przykładowo Samsung Galaxy Tab (taniomania.pl/q/samsung-galaxy-tab-2-p3110-8gb-wifi-czarny-gt-p3110tsaxeo). Dają one wysoką jakość czytania, choć nie tak dobrą jak specjalistyczne czytniki.