Którego dostawcę usług internetowych dla naszej firmy poleca się wybrać?

switch cisco
Kiedy chcemy kupić konkretną usługę dobrze spytać czy można ową usługę nabyć w jakiejś promocji, kiedy chcemy kupować w imieniu swojej firmy. Otóż rynek możemy podzielić między innymi na dwa segmenty osoby kupujące indywidualnie oraz firmy kupujące jakieś produkty/usługi. Bez względu na to czy mowa o ubezpieczeniach, czy o Internecie, wszędzie zarysowuje się jasny podział pomiędzy tymi dwoma sektorami. W niektórych sytuacjach klient zindywidualizowany ma więcej korzyści, a w niektórych sytuacjach bywa tak, że to osoby prowadzące własną firmę mogą dostawać lepsze oferty.

wireless router
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi internet biznes to tutaj dużo zależy od dostawcy Internetu i od tego czy ma jakieś upusty ma dla klientów biznesowych. Tak, więc zanim zdecydujemy, się na konkretnego dostawcę Internetu do naszej firmy sprawdźmy dokładnie wszystkie oferty, żebyśmy skorzystali z możliwych rabatów.

urządzenie sieciowe
Autor: Hades2k
Źródło: http://www.flickr.com

INTERNET W FIRMIEJeżeli mamy własny firmę i liczymy na to, że żeby dobrze prosperował musimy zadbać o to, by każdy pracownik mieli nieograniczony dostęp do Internetu. Jeżeli denerwuje nas to, że osoby u nas pracujące w trakcie godzin pracy siedzą na portalach, które w żaden sposób nie wpływają korzystnie na ich działanie możemy dostęp do wybranych przez nas stron zablokować. Warto pamiętać jednak, że bez dostępu do dobrego łącza internetowego nasza firma stanie w miejscu. Stąd też tak ważne jest żebyśmy pamiętali o wykupieniu właściwej oferty jak http://www.seev.pl/technologia,radiolinia.html. Powinniśmy popytać pośród osób mających firmy, jaki Internet oni mają i jakie jest ich opinia na temat owego operatora. Przez takie rozeznanie będziemy w stanie wykupić najlepszy pakiet internetowy dla naszego biznesu. Nie zapominajmy również o tym, że dobrze byłoby gdyby nasi ludzie również poza biurem mieli łatwy dostęp do Internetu. Jeśli nasza firma wymaga mobilności nie zapomnijmy wziąć tego pod uwagę inwestując w Internet.

Pamiętajmy też o tym, że często lepiej ogarniać firmę z własnego mieszkania przez Internet zamiast opłacać kolejne pieniądze na lokal. W momencie, gdy biznes nie wymaga adresu, to na spokojnie nie powinniśmy obciążać naszego budżetu wydatkami. Wtedy warto zainwestować w porządny komputer i dobry Internet zamiast bulić duże pieniądze za pomieszczenie, do którego i tak nie będziemy ściągać klientów.