Tag Archive: sprzęt

sprzęt

W jaki sposób używać drukarki?

Drukarka atramentowa
Drukarki są urządzeniami, które cały czas wymagają uzupełniania materiałów eksploatacyjnych. Dotyczy to wszystkich rodzajów drukarek, czyli wersji laserowych, igłowych i atramentowych. Zwłaszcza drogie w użytkowaniu i eksploatacji są drukarki laserowe. Zasada ich funkcjonowania wygląda tak, że odpowiedni bęben urządzenia jest naładowywany elektrostatycznie, tak żeby mógł przyciągać drobinki tonera. Laserowe światło padając w odpowiednim miejscu zmienia ładunek na bębnie, i w tych miejscach już się toner nie przyklei do niego.

Są ludzie, którzy chętnie nam pomogą

laptop
Jeśli nasz komputer przestaje działać tak jak powinien, to zazwyczaj występujemy przed problemem, czy go naprawiać czy mimo wszystko zakupić nowy. Chodzi o to, aby niepotrzebnie nie wydawać za dużo, a poza tym przeważnie jesteśmy tak przyzwyczajeni do swojego sprzętu, iż trudno nam się z nim rozstać. Dodatkowo zazwyczaj jest tak, że psuje się on całkowicie nieprzewidzianie, a co się z tym wiąże mieszczą się na nim ważne dla nas dane, do których w tym czasie w żaden sposób nie mamy szansy się dostać.

Sieć bezprzewodowa to podstawa

internet najlepsze medium
Jeszcze zupełnie niedawno zrozumiałe dla wszystkich było to, iż aby mieć Internet, komputer powinien być podłączony do kabla, że sieć może być tylko przy jednym urządzeniu i iż z pewnością nie będziemy mieli szansy wędrować po mieszkaniu z laptopem, dalej niż nam na to pozwoli długość kabla, gdyż w przeciwnym razie utracimy połączenie. Dzisiaj jednak nikt już sobie nie wyobraża pracowania bez sieci bezprzewodowej, która zezwala wykorzystywać z Internetu bez fizycznego podpięta do kabla, przez co spokojnie możemy działać nawet na tarasie.