Lekarz urolog

lekarz
Przyjęło się twierdzić, że urolog to specjalista od męskich chorób. Dzieje się tak być może dlatego, że rzeczywiście znacznie częściej pacjentami urologicznych poradni są mężczyźni. Lecz urologia to dziedzina medycyny zajmująca się funkcjonowaniem, budową i problemami układu moczowo-płciowego. Rozpoznaje i będzie leczył między innymi choroby takie jak występowanie stanów zapalnych, nietrzymanie moczu, infekcje, impotencja, stany nowotworowe albo dysfunkcje organów moczowo-płciowych, to znaczy pęcherza moczowego, męskich narządów płciowych czy nerek.

lekarz
Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym że urolog – hiperłącze do serwisu – zaliczany jest do specjalistów, przed udaniem się na wizytę wymagane będzie otrzymanie skierowania od swego lekarza pierwszego kontaktu. Gdy mamy to już w ręce, warto w sieci internetowej poszukać poradni znajdującej się w pobliżu, lub, jeśli planujemy wizytę prywatną, gabinetu, gdzie ceny są na akceptowalnym poziomie. W internecie znaleźć można także opinie na temat wybranych lekarzy lub całych gabinetów. To bardzo przydatna znajomość, jednak nie powinno się jej przeceniać, gdyż powszechnie wiadomo, że komentarze są niestety niewymiernymi ocenami tego co myślą pacjenci. Ciekawa oferta dla kobiet: portal www.

tabletki
Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Może się także zdarzyć, że są one efektem konkurencyjnych działań, a nie prawdziwymi ocenami napisanymi przez leczone osoby. Zatem, po wpisaniu w wyszukiwarkę słów na przykład pediatra, otrzymamy wykaz poradni i prywatnych gabinetów z wykazem lekarzy o tej właśnie specjalności. Wystarczy wybrać jeden z adresów i zarezerwować termin wizyty. W przypadku gabinetów korzystających z refundacji NFZ termin wizyty zapewne będzie bardziej odległy niż, gdy zaplanujemy pełnopłatną wizytę. Trzeba też zrobić badania: całość tu.

W jednym i drugim przypadku, aby wizyta nie była zmarnowana, trzeba się do niej należycie przygotować. Warto spisać na kartce leki, które się bierze, choroby przebyte w ostatnim czasie oraz wykonane medyczne zabiegi. Należy też sobie przypomnieć występujące objawy chorobowe, występujące do tego czasu, żeby móc przekazać doktorowi jak najpełniejsze informacje. Może to pomóc skutecznie i szybko zdiagnozować możliwe schorzenie i co się z tym wiąże od razu zastosować odpowiednią kurację.