Tag Archive: bankomat

bankomat

Karta płatnicza – swobodny dostęp do własnych środków

karta płatnicza
Współcześnie mnóstwo osób posiadających konto w banku, otrzymało również swoją kartę płatniczą wydaną przez bank. Dla wielu z nas to właśnie ta mała karta jest najważniejszym narzędziem bezpośredniego dostępu do swoich środków przechowywanych na rachunku. Pozwala na bardzo swobodne i łatwe pozyskiwanie gotówki z bankomatu czy też wykonywanie przy jej pomocy opłat za zakupy. Zamiast noszenia wielkich sum pieniędzy w portfelu, możemy zwyczajnie skorzystać z karty, co bywa przede wszystkim o wiele bezpieczniejsze, a także w wielu przypadkach łatwiejsze i sprawniejsze.

Zestaw usług oferowanych w bankach do chwili obecnej znacznie się powiększył

bank
Z biegiem czasu banki, analogicznie jak wiele instytucji, rozwijały się. W podobny sposób zmieniały się usługi, oferowane przez te instytucje. Podstawową ofertą było zawsze tworzenie konta osobistego, na którym trzymało się środki pieniężne. W ten sposób zagwarantowane jest lepsze zabezpieczenie pieniędzy niż w przypadku samodzielnego ich przechowywania. Instytucje bankowe w każdym czasie chciały uchodzić za instytucje którym można ufać, tak by nie traciły swoich klientów.

Czemu warto trzymać oszczędności na koncie w banku

bank
Obecnie banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za darmo. Jednak, wielu z nas zastanawia się co oznacza owe za darmo? Czy nic nie płacimy jedynie za założenie konta, a za prowadzenie go musze już płacić? Odpowiedź jest prosta, to zależy od oferty konkretnego banku. Są banki, które proponują konto bankowe bez opłat. Takie konto jest bezpłatne. To naprawdę dobra oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. darmowe wszystkie bankomaty sprawiają, że płacimy dziesięć złotych, czyli w okresie całego roku sto dwadzieścia złotych idzie na prowadzenie konta.